Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę!

Ponad 2 mln sadzonek trafi w tym roku do torzymskich lasów ze szkółki leśnej w Bobrówce. To głównie młode sosny i dęby, ale również buki, brzozy i modrzewie. Statystycznie w okresie wiosennym co minutę w lasach sadzi się 1000 nowych drzew.

Do akcji „1000 drzew na minutę", czyli do wspólnego sadzenia lasu zaprosiliśmy uczniów  szkół w Torzymiu i Boczowie. Szóstoklasiści przekonali się, że z pozoru prosta praca nie jest taka łatwa. Na szczęście pogodę mieliśmy fantastyczną. W pięknym słońcu dzieci sadziły sosnę „pod kostur". Spocone czoła i brudne od ziemi ręce świadczyły o tym , że nikt tu nie przyszedł się lenić. Nic nie było w stanie zgasić młodzieńczego entuzjazmu i radości. Przez cztery dni w świetnej atmosferze posadziliśmy prawie 10 tysięcy młodych sosen!

W całej Polsce leśnicy sadzą ok. 500 mln drzew, nie licząc odnowień naturalnych, czyli powstających samoistnie z wysiewających się nasion lub odrośli. Na miejscu wyciętego lasu sadzimy nowe, młode pokolenie, czyli odnawiamy las. Prowadzimy również zalesienia – sadzimy las w miejscu gdzie go wcześniej nie było, np. na nieużytkowanych gruntach.

Dzięki naszym działaniom lasów w Polsce wciąż przybywa!