Lista aktualności Lista aktualności

NAJMŁODSI POSPRZĄTALI LAS

Dzieci z torzymskiego przedszkola przyłączyły się do akcji Sprzątanie Świata

Dnia 16 września dzieci z torzymskiego przedszkola przyłączyły się do akcji Sprzątanie Świata. W tym roku sprzątaliśmy las przy najbardziej uczęszczanej i jednocześnie najbardziej zaśmiecanej drodze leśnej, która prowadzi do plaży i pola biwakowego nad Jeziorem Jasnym.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów". Chodzi o to, aby nie wyrzucać przedmiotów pochopnie do kosza, a starać się przekazać je innym, którzy jeszcze je wykorzystają. A jeśli już staną się odpadami, to świadomie dać im szansę na drugie życie oddając je do selektywnej zbiórki.

Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają zasadę segregacji odpadów, wiedzą jakie śmieci należy wrzucać do worków o odpowiednim kolorze. Wzdłuż leśnego duktu i nad brzegiem jeziora zebraliśmy 8 worków różnych odpadów. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na wspólnym posiłku.

Sprzątanie Świata to jedna z najpowszechniejszych akcji wolontariackich na rzecz poszanowania środowiska. Jest częścią międzynarodowego ruchu Clean up the World, który wywodzi się z Australii. W ruchu uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z całego świata.